تجهیزات زمین شناسی

کمپاس یا قطب نمای مهندسی،نوعی قطب نمای دقیق و پیشرفته است که علاوه بر نمایش جهات جغرافیایی اصلی و فرعی امکانات ویژه ای را نیز دارد.مانند: تعیین شیب و امتداد لایه سنگ ها،تعیین شیب یک دامنه یا لایه خاص وامکانات اندازه گیری و محاسباتی دیگر در علوم زمین شناسی،نقشه برداری و مهندسی.کمپاس بر اساس کاربرد دارای چند نوع است که کمپاس نوع برانتون و کلارک کاربرد بیشتری داشته و مرسوم تر هستند.

کمپاس کلارک یا قطب نمای مهندسی،نوعی قطب نمای دقیق وپیشرفته است که علاوه بر نمایش جهات جغرافیایی اصلی و فرعی امکانات ویژه ای را نیز دارد.مانند: تعیین شیب و امتداد لایه سنگ ها،تعیین شیب یک دامنه یا لایه خاص وامکانات اندازه گیری و محاسباتی دیگر در علوم زمین شناسی،نقشه برداری و مهندسی.کمپاس بر اساس کاربرد دارای چند نوع است که کمپاس نوع برانتون و کلارک کاربرد بیشتری داشته و مرسوم تر هستند.کمپاس برانتون معمول تر است و موارد استفاده آن عام است.کمپاس نوع کلارک تخصصی تربوده و بیشتر برای موارد خاص نظیر اندازه گیری و مطالعات تکتونیکی،زمین شناسی مهندسی،زمین ساخت و مواردی نظیر آن استفاده می شود.

چکش زمین شناسی استوینگ،نوعی چکش فولادی (آلیاژی خاص) بسیار مقاوم آمریکایی است که بصورت یکپارچه ریخته گری شده و انواعمرغوب آن که قابلیت ضد شـوک دارند، درهنگام ضربه زدن ازانتقال ارتعاشات به دست اپراتورجلوگیری می نماید.چکش های تولید شده در شرکت استوینگ آمریکا، بهترین نوع چکش زمین شناسی می باشند.از چکش زمین شناسی برای کوچک نمودن سنگ ،بتن و یاشکستن آن ها به منظورنمونه برداری و یا مشاهده خواص فیزیکی استفاده می شود.

 

 چکش زمین شناسی استوینگ Estwing

وزن                  :  660 گرم یا 22Oz.
نوع دسته          :  چرمی،قهوه ای / آبی، اسفنجی
نوع چکش         :  نوک تیز/ویژه سنگ شناسی
 نوک پهن/ویژه رسوب شناسی
کمپانی سازنده  :  Estwing آمریکا

چکش زمین شناسی

چکش زمین شناسی، نوعی چکش فولادی با آلیاژی خاص و بسیار مقاوم است که بصورت یکپارچه ریخته گری شده و برخی انواع مرغوب آن که قابلیت ضد شوک دارند،هنگام ضربه زدن ازانتقال ارتعاشات به دست اپراتورجلوگیری می نماید.جهت کوچک نمودن سنگ یا شکستن یک نمونه سنگ،کانی یا بتن کاربرد دارد.

چکش زمین شناسی چینی دسته زرد-مشکی SC

وزن            :  850گـرم
نوع دسته    :  لاستیکی
رنگ دسـته  :  مشکی و زرد
نوع چکش   :  نوک تیز
طول دسته  :  30 سانتیمتر
محصول       :  کشور چین

جلدچکش زمین شناسی،جهت حمل و حفاظت از چکش زمین شناسی طراحی و ساخته شده است.جنس آن از نوعی چرم سخت می باشد.دارای بند چرمی جهت اتصال به کمربند است. و قسمت عمودی (وزنه)چکش درون جلد و دسته آن رو به پایین قرارمی گیرد.

استریوسکوپ، ابزاری است برای مشاهده زوج عکس های هوایی،بوسیله استریوسکوپ که درواقع نوعی لنز با فاصله کانونی قابل تنظیم است می توان به راحتی عکس های هوایی را به صورت سه بعدی مشاهده کرد. استریوسکوپ ها بر اساس اندازه و قابلیت حمل بر دونوع جیبی و رومیزی تقسیم بندی شده اند. انواع رومیزی نیز بر اساس جنس بدنه،تعداد اپراتور،نوع لنز هاو امکانات به چند دسته تقسیم می شوند.
استریوسکوپ رومیزی HPF1- جنس بدنه فلزی

استریوسکوپ رومیزی ME3000جنس بدنه پلیمر

استریوسکوپ رومیزی SOKKIAژاپن

استریوسکوپ جیبی

استریوسکوپ جیبی، ابزاری است برای مشاهده زوج عکس های هوایی،بوسیله استریوسکوپ که درواقع نوعی لنز با فاصله کانونی قابل تنظیم است می توان به راحتی عکس های هوایی را به صورت سه بعدی مشاهده کرد.استریوسکوپ ها بر اساس اندازه و قابلیت حمل دارای دو نوع جیبی و رومیزی هسـتند.

استریوسکوپ جیبی-ساخت کمپانیHUBBARD آمریکا

استریوسکوپ جیبی چینی

چینی بدون لعاب، ابزاری برای تشخیص و گرفتن رنگ خاکه کانی ها است. رنگ خاکه یکی از خواص فیزیکی کانی های سیلیکاته و .غیرسیلیکاته است. رنگ خاکه عامل موثری در تشخیص اولیه یا صحرایی کانی ها به شمار می رود

چینی بدون لعاب درجه 1

وزن: 15گرم

رنگ: سفیــد

ابعاد: 7*4 سانتیمتر

تهیه شده ازمواد اولیـه مرغوب دارای استحکام وکیفیت بالا

اپوکسی رزین دو جزئی جهت تهیه مقاطع نازک

اپوکسی رزین دو جزئی جهت تهیه مقاطع صیقلی

مناسب جهت قالب گیری مقاطع صیقلی

   ویژه تهیه مقاطع پالیش(صیقلی)

سهولت در قالب گیری، تهیه بلوک های استاندارد و یکنواخت

پتک زمین شناسی استوینگ،ابزاری برای خردکردن قطعات سنگی سخت و دارای دسته آنتی شوک قوی(کاهنده ارتعاشات ضربه)است،که اجازه ضربات سنگین بادامنه نوسان محدودرا به اپراتور می دهد.مناسب جهت خردکردن توده سنگی،قطعه قطعه نمودن وبرداشت نمونه کوچک .ازقطعه ای بزرگ

پتک زمین شناسی استوینگ

وزن : 1/8 و 1/3کیلوگرم

طول: 29 سانتیمتر

آلیاژ بسیار مقاوم، دارای رنگ آبی جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.